W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaburzenia odżywiania jedną z masek depresji

30.05.2023

Zaburzenia odżywiania jedną z masek depresji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało konferencję pt. „Twarze depresji i jej konsekwencje – zaburzenia odżywiania”. To kolejne spotkanie z cyklu organizowanych w tym roku akcji poświęconych walce z tą chorobą.

W konferencji uczestniczyli starosta Marzena Dębniak, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak i członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska. Obecni byli także wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec i przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda-Dudek.

Jak zaznaczyła dyrektor PCPR, Joanna Pikus, koncentrujemy się na zaburzeniach odżywania, ponieważ to też jest śmiertelna choroba, która jest jedną z masek depresji. Chcielibyśmy, aby każda osoba, która choruje, ale też i jej rodzina, była otoczona opieką. Żeby wiedzieli, że mogą liczyć na naszą pomoc, mówiła J. Pikus.

Wśród prelegentów, podobnie jak podczas organizowanej w lutym br. konferencji będącej  pierwszą odsłoną tego cyklu, znalazły się autorytety w zakresie zaburzeń odżywiania oraz psychiatrii. W swoich wykładach wiele uwagi poświęcili między innymi również wpływowi mediów społecznościowych oraz dorosłych na samoocenę młodych ludzi.

Po zakończeniu spotkania uczestnicy mogli w kuluarach porozmawiać z psychologami i psychoterapeutami z Fundacji Drzewo Życia, która na co dzień współdziała z PCPR-em. A wsparcia organizatorom podczas wydarzenia udzielili partnerzy:  Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Rozwoju Lokalnego, Akademia Nauk Stosowanych im. J. Gołuchowskiego oraz Miejskie Centrum Kultury.

Jak poinformowała dyrektor PCPR Joanna Pikus, jesienią odbędzie się kolejna konferencja, dotycząca samobójstw, prób samobójczych oraz samookaleczeń wśród młodzieży.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}