W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z wizytą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

14.02.2022

Starosta Marzena Dębniak oraz Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Z wizytą w ZSO MS

Starosta oceniła efekty przeprowadzonego w internacie kompleksowego remontu łazienek, który powiat ostrowiecki sfinansował w wysokości pół miliona złotych. Zakres prac uwzględniał wymianę całej infrastruktury wraz z wyposażeniem sanitarnym. Na generalny remont węzła sanitarnego placówka czekała długie lata. Dziś służy młodzieży przebywającej w internacie, zapewniając komfortowe warunki i bezpieczeństwo. Dyrektor szkoły Anna Trojanowska przedstawiła zakres prac, które udało się w placówce przeprowadzić w ostatnim czasie. Nowy wizerunek otrzymała pracownia komputerowa, a także świetlica szkolna, w której uczniowie spędzają wolny czas pomiędzy zajęciami szkolnymi, a treningami. Pomieszczenie świetlicy zostało wygospodarowane, wyremontowane oraz zakupiono nowe wyposażenie. Koszt tego zadania to 6 tysięcy złotych, z czego część środków podobnie jak w przypadku pracowni komputerowej pochodziła od darczyńców. Udało się także przeprowadzić remont sekretariatu szkoły oraz szkolnej biblioteki. Na kompleksowy remont czeka jeszcze kuchnia szkolna. Niestety dwukrotnie składany przez szkołę wniosek na dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu dedykowanego stołówkom szkolnym nie zakończył się dla placówki pozytywnym rozstrzygnięciem. W tym roku, szkoła ponownie będzie ubiegała się o środki na ten cel.

Jak mówiła podczas wizyty starosta Marzena Dębniak, co roku w budżecie powiatu ostrowieckiego zwiększane są środki na bieżące remonty szkół. Jednak potrzeby są ogromne, gdyż wynikają  z wieloletnich zaniedbań. W tym roku na te cele zostanie przeznaczone blisko 700 tysięcy złotych, choć zdaje się to być kroplą w morzu potrzeb.

Podczas spotkania starosta M. Dębniak przekazała młodzieży szkolnej gry planszowe, które będą służyły im na świetlicy.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}