W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z ukraińskim podziękowaniem

18.03.2022

Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak oraz wicestarosta Andrzej Jabłoński gościli kobiety z Ukrainy, uciekające przed dramatyczną wojną, które znalazły schronienie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z ukraińskim podziękowaniem

Kobiety przyszły, aby podziękować za okazaną pomoc i sprawne przeprowadzanie formalności w Powiatowym Punkcie Informacyjnym, przyjmującym obywateli Ukrainy. W podziękowaniu kobiety przekazały dary tradycyjnej kuchni ukraińskiej – pierogi ukraińskie z ziemniakami i serem oraz pielmieni własnej roboty. Spotkanie było bardzo wzruszające.

Chciałyśmy w ten skromny sposób podziękować za okazaną pomoc i gościnność. Dziękujemy za wsparcie, jakie otrzymałyśmy w starostwie zaraz po przyjeździe. Wszystkie procedury rejestracji były bardzo sprawnie przeprowadzone. Cieszymy się, że tu znalazłyśmy drugi dom - mówiła Marina.

Kobiety, które znalazły schronienie u jednej z ostrowieckich rodzin zajęły się produkcją ukraińskich pierogów, aby nie myśleć o okrucieństwach wojny. Wykonują je według dawnych przepisów swoich babć i częstują, aby wyrazić wdzięczność.

{"register":{"columns":[]}}