W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie starosty ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

15.02.2022

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości starosta ostrowiecki Marzena Dębniak spotkała się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie z UTW

Tematem spotkania była bieżąca sytuacja powiatu ostrowieckiego, wykonane i planowane inwestycje i działania. Prezes Stowarzyszenia UTW, Matylda Niewójt podziękowała staroście za poświęcony czas i podkreśliła znaczenie współpracy z zarządem powiatu ostrowieckiego.

Dużo pozytywnych emocji wśród zgromadzonych wywołał temat aktywności w ramach profilaktyczno-edukacyjnego Programu „Akademia Pełna Zdrowia”, realizowanego przez powiat ostrowiecki. Jak zapewniała starosta Marzena Dębniak w tym roku zostały zwiększone środki na ten cel, a w programie znajdą się również działania dedykowane tej grupie.

Podkreślić należy, że dzięki dobrej współpracy z powiatem ostrowieckim, słuchaczki UTW powyżej 70-roku życia mogły w ramach Programu skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, które nie są refundowane przez NFZ. Podczas spotkania słuchacze wyrazili także wdzięczność Agnieszce Rogalińskiej, członkowi zarządu powiatu za życzliwość i planowane inicjatywy dla seniorów.

Miłym akcentem spotkania były piernikowe serduszka, którymi starosta M. Dębniak obdarowała słuchaczy z okazji obchodzonych „Walentynek”.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}