W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wzruszający koncert młodej Ukrainki

15.03.2022

Wyjątkowy koncert odbył się w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z inicjatywy dyrektora ds. lecznictwa Adama Karolika dla ostrowieckich medyków zaśpiewała Weronika Morska, zwyciężczyni drugiej edycji konkursu „Mam Talent”, który odbył się w Ukrainie w 2017 roku.

Wzruszający koncert młodej Ukrainki

Weronika mieszka w Białej Cerkwi i przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z mamą Anną i bratem Wiaczesławem oraz zaprzyjaźnioną rodziną. W związku z działaniami wojennymi musieli opuścić swoje domy i przybyli do Ostrowca Świętokrzyskiego, który jest miastem partnerskim dla Białej Cerkwi. Tu znaleźli tymczasowe schronienie,  jednakże  już w tym tygodniu wyjeżdżają dalej na zachód Europy.

Weronika w podziękowaniu za gościnę i dobro, którego doświadczyła ona, jej rodzina i znajomi zaśpiewała piękne ukraińskie pieśni, a jej wyjątkowy głos i interpretacja wywołały ogromne emocje wśród zebranych.

W wydarzeniu uczestniczyła starosta Marzena Dębniak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata oraz przedstawiciele załogi ostrowieckiego ZOZ-u. Młoda wokalistka otrzymała od zebranych mnóstwo prezentów i gratulacji. Jak sama powiedziała, najbardziej marzy o tym, aby wojna się skończyła i mogła wrócić do domu ponieważ chce dalej się uczyć i śpiewać.

Do tych życzeń przychyliła się starosta M. Dębniak, która podziękowała za piękny i wzruszający koncert.

Weronika to prawdziwy talent. Bardzo dziękuję za ten koncert, wiem że w Białej Cerkwi jest wiele utalentowanych dzieci, które teraz niestety musiały opuścić swoje domy. Znam rodziców Weroniki, tatę który pracuje w magistracie. To bardzo smutne, że dzieci, które chcą się uczyć, bawić, śpiewać muszą uciekać przed wojną. My, samorządowcy staramy się zapewnić im to czego nie mają teraz w Ukrainie. Bezpieczeństwo i dach nad głową. Życzę Weronice i jej rodzinie jak najszybszego powrotu do domu i tego, żeby mogła dalej rozwijać swój talent.

Na zakończenie koncertu Weronika zaśpiewała piękną pieśń a cappella, a zebrani nagrodzili ją ogromnymi brawami.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}