W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wzruszające spotkanie absolwentów Chreptowicza

18.09.2023

Zjazd Absolwentów Chreptowicza

W miniony weekend odbył się XI Zjazd Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, na który przybyło ponad trzystu uczestników z całego kraju i zagranicy.

Zjazd uroczyście otworzyła prezes Towarzystwa Absolwentów, Jolanta Chwałek, witając przybyłych gości, wśród których byli między innymi starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Łakomiec  oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, występuję dzisiaj w podwójnej roli. Jako starosta prowadząca szkołę oraz jako jej absolwentka.  Chreptowicz ciągle pozostaje w czołówce najlepszych liceów w naszym regionie i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży, a my  jako organ prowadzący dokładamy starań, aby szkoła była nowoczesna i otwarta na nowe możliwości. To właśnie tu, od trzech lata młodzi ludzie uczą się w klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”, niebawem uruchomimy wirtualną strzelnicę, a dosłownie za kilka dni podpiszemy umowę z wykonawcą na montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami, mówiła podczas uroczystości M. Dębniak.

Spotkanie było też okazją do uhonorowania wszystkich założycieli i angażujących się w działalność Towarzystwa, które trzy lata temu obchodziło jubileusz 30-lecia. Niestety panująca wówczas pandemia nie pozwoliła na zorganizowanie uroczystości. Tegoroczny Zjazd był więc okazją do wręczenia pamiątkowych certyfikatów oraz złotych, srebrnych i brązowych tarcz.

Całość uroczystości uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły,  a na zakończenie wszyscy absolwenci i uczniowie zaintonowali hymn Zjazdu.

Foto. absolwencichreptowicza.pl 

{"register":{"columns":[]}}