W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wymarzona Sala Doświadczania Świata w SOSW

26.10.2022

Wymarzona Sala Doświadczania Świata w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym otwarta została Sala Doświadczania Świata, która wspomoże terapię podopiecznych ośrodka, dzieci z niepełnosprawnościami. Sala została sfinansowana ze środków zebranych podczas ostatniej świątecznej akcji Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg „Gwiazdki Moc”.

Pozwala ona na prowadzenie zajęć tematycznych, które za pomocą interaktywnych urządzeń, lamp, rzutników, dźwięków oddziałują i pobudzają wszystkie zmysły u dzieci. Sala jest zaaranżowana w białych kolorach ponieważ jest on najbezpieczniejszy i stwarza wrażenie spokoju, a taki efekt jest najbardziej oczekiwany podczas terapii.

Jak zaznaczała  terapeutka Marta Raszkiewicz, ta sala bardzo się podoba i dzieciom i nam. Nam też towarzyszył efekt „wow”, gdy pierwszy raz miałyśmy styczność z tą salą. Na szkoleniu byłyśmy bardzo podekscytowane i teraz w końcu rozpoczynamy pracę z dziećmi w naszej sali, zaznacza Anna Barańska, także terapeutka ośrodka.

W otwarciu i prezentacji sali uczestniczyli wicestarosta, Andrzej Jabłoński oraz prezes LGD „Krzemienny Krąg”, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata oraz Jarosław Kuba, na ręce którego zarówno dyrektor SOSW Katarzyna Krzyżanowska jak i wicestarosta Andrzej Jabłoński składali podziękowania za akcję, która zakończyła się wspaniałym efektem.

Chcę podziękować Radiu Ostrowiec jak i LGD Krzemienny Krąg za to, że dzięki okazanemu wsparciu udało się sfinalizować nasze marzenie, czyli certyfikowaną Salę Doświadczania Świata, mówiła dyrektor K. Krzyżanowska.

Widzieliśmy przed chwilą pięknie przygotowaną salę, życzymy Wam najmłodsi, żeby wszystkie Wasze oczekiwania i marzenia spełniły się w ramach realizowanych zajęć. Serdeczne gratulacje dla Ośrodka i podziękowania dla LGD, cieszę się niezwykle, że taki piękny obiekt na Wasze potrzeby powstał, zaznaczył wicestarosta Andrzej Jabłoński. Zadeklarował także, że Starostwo Powiatowe chętnie włączy się w kolejną akcję „Gwiazdki Moc”.

Z kolei Jarosław Kuba jak i obecna redaktor Radia Ostrowiec, Magdalena Jurkowska, zgodnie podkreślali, że właśnie takie momenty pokazują jak strasznie warto, jak piękne to są wrażenia i jak wiele można zrobić wspólnie pomagając.

Zwieńczeniem spotkania była degustacja wspaniałego toru przygotowanego z myślą o tym wydarzeniu.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}