W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyjątkowo udany Dzień Otwarty w THM

24.05.2022

14 maja 2022 r. młodzież szkół podstawowych z powiatu ostrowieckiego oraz opatowskiego licznie przybyła do Technikum nr 3 w Ostrowcu Św., by zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

Wyjątkowo udany Dzień Otwarty w THM

Niemal 200 ósmoklasistów gościło w auli szkolnej THM oraz pracowniach zawodowych i salach ogólnokształcących.

Grono pedagogiczne placówki wraz z wszechstronnie uzdolnioną młodzieżą przygotowało efektowny program Dnia Otwartego.

W punkcie informacyjnym oczekiwała na Ósmoklasistów, ich rodziców oraz opiekunów nie tylko młodzież THM ale także w ramach współpracy przedstawicielki Celsy Huty Ostrowiec sp. z o.o. - Edyta Słowikowska HRM Senior Advisor oraz Patrycja Pogoda specjalista ds szkoleń i komunikacji.

Wiceprzewodniczący Samorządu Ucznioowskiego Paweł Kucharski wraz z koleżanką Aleksandrą Pietrasik powitał przybyłych gości w auli szkolnej, zapewniając, iż każdy, kto wybierze THM będzie mógł być członkiem wielkiej szkolnej rodziny. Społeczność THM bowiem wyróżnia się spośród innych.

Każdy z nas w jakiś sposób tworzy klimat i atmosferę panującą na lekcjach i w trakcie czasu wolnego. Każdy z nas pozostawia w tej szkole cząstkę siebie. Wspólnie przeżywamy tu sukces, sięgamy po nowe doświadczenia, zbieramy wyjątkowe przeżycia i wrażenia. Tu zawiązują się przyjaźnie i sympatie - mówił Paweł.

Przybyłych licznie Ósmoklasistów, ich opiekunów oraz rodziców przywitał także wicedyrektor Czesław Golis, który podczas wystąpienia wspomniał o historii i tradycji Technikum nr 3 w Ostrowcu Św., które jest od lat najlepszą szkołą techniczną w powiecie i jedną z najlepszych w województwie.

W auli szkolnej przedstawiciele zawodów. Zaprezentowali się na scenie do słów wiersza pt. „THM” autorstwa Anny Wiecheć - nauczycielki wychowania fizycznego w naszej szkole, pochodzącego z pierwszego tomiku autorki pt. „Rymowanki Pani Anki”.

Młodzież w oryginalny i ciekawy sposób przedstawiła charakterystykę zawodów: technik informatyk,  technik logistyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechatronik, technik elektronik,  technik elektryk, technik programista oraz technik automatyk. Dwa ostatnie zawody to nowość w ofercie edukacyjnej Technikum nr 3 w Ostrowcu Św.

Przedstawienie sceniczne zakończył fenomenalny występ szkolnego zespołu „Witboys”, który wykonał autorski utwór i udowodnił, że szkoła techniczna pozwala także na rozwijanie pasji muzycznych. Uczniowie THM odnoszą sukcesy nie tylko w olimpiadach przedmiotowych, ale także w konkursach literackich, zawodach sportowych czy przeglądach i konkursach muzycznych.

Młodzież wraz z opiekunami przygotowała dla zwiedzających szkołę interesujące prezentacje pracowni zawodowych i przybliżyła zainteresowanym zagadnienia związane z nauczanymi w technikum przedmiotami.

Przybyli uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pomocom dydaktycznym i wyposażeniu pracowni, które jest niezbędne w nowoczesnej szkole technicznej, a dzięki zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli szkoły z roku na rok jest coraz bogatsze.

Zadawane uczniom oraz nauczycielom pytania świadczyły o dużym zainteresowaniu ósmoklasistów ofertą edukacyjną Technikum nr 3.

Na Dzień Otwarty do najlepszej szkoły technicznej w regionie przybyli uczniowie z 26 szkół podstawowych z Ostrowca Św., Ożarowa, Tarłowa, Szwarszowic, Bodzechowa, Ćmielowa, Kunowa, Mominy, Sienna czy Sadowia.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}