Powrót

Wydawnictwo ,,Perspektywy" ogłosiło ranking szkół

11.01.2024

Po raz 26. wydawnictwo „Perspektywy” opublikowało ranking najlepszych Liceów i Techników. W tej edycji analizie poddano 1431 liceów ogólnokształcących i 1231 techników.

W rankingu, ostrowieckie Technikum Nr 3 (ZS Nr 3) zajęło drugie miejsce w województwie świętokrzyskim, a 73 w kraju.

W pierwszej trzydziestce Techników w województwie znalazły się również: Zespół Szkół Nr 1 (Ekonomik) na miejscu 18, z CKZiU (Samochodówka) na miejscu 21.

Kryterium Rankingu Techników 2024 uwzględniało sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także wyniki egzaminu zawodowego.

W województwie wśród Liceów, najwyżej  znalazło się  Liceum Ogólnokształcące Nr II im. J. Chreptowicza, które uplasowało się na 8 pozycji. Na miejscu 20 sklasyfikowano Liceum Nr III im. W. Broniewskiego, na pozycji 29 znalazło się Liceum Nr I im. St. Staszica, a 45. miejsce zajęło Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Rankingu Liceów 2024 brane były pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Coroczne rankingi szkół adresowane są do uczniów i rodziców, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Mogą się nimi kierować młodzi  ludzie podczas wyboru liceum czy technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

{"register":{"columns":[]}}