W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie finansowe dla szkolnych bibliotek

19.05.2023

Wsparcie finansowe dla szkolnych bibliotek

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2012-2025”.

Umowę podpisali wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, wicestarosta ostrowiecki, Andrzej Jabłoński i Łukasz Dybiec, członek zarządu powiatu.

W ramach umowy powiat ostrowiecki otrzyma kwotę 24 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup lektur szkolnych, książek i wyposażenia dla bibliotek szkolnych w Zespole Szkół Nr 1 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wkład własny samorządu do tego projektu to 6 tys. złotych.

Jak zaznaczył wicestarosta Andrzej Jabłoński, program ten pozwolił na przestrzeni lat wzbogacić biblioteki szkolne w liczne nowości wydawnicze oraz lektury szkolne. Ponadto zostały zakupione nowe regały biblioteczne, a także wyposażono stanowiska bibliotekarzy w niezbędny sprzęt komputerowy, by usprawnić obsługę młodych czytelników. Myślę, że te środki jak i pozostałe, które rokrocznie przeznaczamy na oświatę, przekładają się na poszerzenie zainteresowań młodzieży, a to wzbogaca ich wiedzę i ułatwia im rozwój osobisty. Warto dodać, że w latach 2020-2022 szkoły ponadpodstawowe powiatu otrzymały dofinansowanie do zakupu wydawnictw oraz wyposażenia bibliotek w ramach tego programu na kwotę ponad 45 tys., natomiast powiat dofinansował je wkładem własnym w wysokości prawie 11,5 tys. złotych, mówił A. Jabłoński.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}