W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wieniec reprezentujący nasz powiat doceniony podczas Dożynek Wojewódzkich

13.09.2022

Wieniec reprezentujący nasz powiat doceniony podczas Dożynek Wojewódzkich

W niedzielę 11 września w Bogorii w powiecie staszowskim, odbyły się XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Powiat ostrowiecki reprezentował wieniec wykonany przez Kingę Szczygieł z Bałtowa, który przedstawia postać anioła.

Jak podkreśliła wykonawczyni wieńca do jego stworzenia został wykorzystany owies, proso, jęczmień dwu i sześciorzędowy, pszenicę, pszenicę ościstą, żyto i pszenżyto. Twarz anioła powstała z ryżu, kozieradki, siemienia lnianego, czerwonej soczewicy. Autorka dodała również winogrona, zasuszone kwiaty, nasiona buku i oczywiście wstążki.

Tradycyjnego ośpiewania wieńca podczas ceremoniału dożynkowego dokonał Zespół Śpiewaczy ,,Bałtowianie”,

W uroczystości uczestniczyli także radni powiatowi Danuta Barańska oraz Robert Rogala, którzy w imieniu starosty Marzeny Dębniak, wręczyli pamiątkowy dyplom wykonawczyni wieńca w podziękowaniu za zaangażowanie i trud włożony w jego stworzenie oraz ,,Bałtowianom” za kultywowanie tradycji ludowych i piękny występ sceniczny.

Miłym akcentem było również przekazanie przez radnych dożynkowej delegacji czeku na kwotę 2000 złotych, którego fundatorem był powiat ostrowiecki. Piękno wieńca docenił także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, przyznając mu wyróżnienie w kwocie 500 złotych.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}