W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warto się badać!

04.04.2022

Blisko 50 mieszkanek gminy Ćmielów wzięło udział w bezpłatnych badaniach cytologicznych, na które zostały zaproszone przez starostę ostrowieckiego Marzenę Dębniak, przewodniczącego Rady Powiatu, Mariusza Pasternaka oraz proboszcza parafii w Ćmielowie, ks. Czesława Gumieniaka.

Cytobus w Ćmielowie

Mobilny gabinet podjechał pod plebanię w piątkowe popołudnie. Z uwagi na duże zainteresowanie akcją, trwała ona dwa dni.

Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Mariusz Pasternak podkreślił, że zdrowie i życie to najważniejsze wartości, dlatego badania profilaktyczne to bardzo ważna sprawa. Często barierą jest dojazd do większych ośrodków miejskich, gdzie takie badania są wykonywane lub odległe terminy, stąd też pomysł, aby taką akcję przeprowadzić w mojej rodzinnej gminie Ćmielów. Odpowiedź pań była bardzo pozytywna i jest to sukces, że przez dwa dni z badań skorzystało tak wiele kobiet. Serdecznie dziękuję ks. Czesławowi Gumieniakowi, który udostępnił teren, zabezpieczył media oraz nagłośnił akcję - mówił M. Pasternak podczas akcji.

Pacjentki uczestniczące w badaniach otrzymały upominki od Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz od organizatorów.

Już 12 kwietnia br. (wtorek) w godz. 12-18, cytobus będzie stacjonował na parkingu przy Starostwie Powiatowym. W Programie Profilaktyki mogą wziąć udział kobiety w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały cytologii od 3 lat. Rejestracja pod nr tel. 609 990 033.

Badania cytologiczne

{"register":{"columns":[]}}