W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty z nowelizacji Kodeksu Pracy

05.04.2023

Warsztaty z nowelizacji Kodeksu Pracy

Ponad sto osób odpowiedziało na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim i wzięło udział w warsztatach z nowelizacji Kodeksu Pracy, które odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Spotkanie otworzył sekretarz powiatu Łukasz Witkowski.

Jak zaznaczyła Małgorzata Stafijowska, dyrektor ostrowieckiego PUP warsztaty były skierowane do pracodawców z uwagi na fakt, że Kodeks był ostatnio dwukrotnie nowelizowany i wprowadzono wiele zmian w przepisach, które dotyczą zarówno pracodawców, jak i pracowników. Mówią m.in. o implementacji dyrektyw UE, w tym dyrektywy work-life balance. Nowe przepisy poruszają także zagadnienia pracy zdalnej, wprowadzone ustawą covidową, a znajdujące swoje stałe umocowanie w Kodeksie. Analizowane były także zmiany w urlopach opiekuńczych, rodzicielskich, jak również przepisy w obszarze wypowiadania umów na czas określony. Prelegentami warsztatów byli specjaliści z zakresu prawa pracy Państwowej Inspekcji Pracy.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}