W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty Świadomości Onkologicznej w szkołach średnich

21.10.2022

Warsztaty Świadomości Onkologicznej w szkołach średnich

W dniach 18-21 października uczniowie szkół średnich prowadzonych przez powiat ostrowiecki wzięli udział w Warsztatach Świadomości Onkologicznej organizowanych w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. Spotkania poprowadziła Katarzyna Majka, położna ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się jako powinno przebiegać samobadanie, by jak najwcześniej wykryć zmiany nowotworowe.

W przypadku chorób nowotworowych najczęściej jeżeli pojawiają się objawy, to świadczą one o tym, że proces choroby już wystąpił i jest już w dość zaawansowanym stadium. Dlatego tutaj szczególnie istotna dla pacjenta jest profilaktyka. Profilaktyka, czyli kontrole. Kontrolowanie się u lekarza, korzystanie z programów profilaktycznych i zgłaszanie swojemu lekarzowi prowadzącemu nieprawidłowości jakie u siebie zaobserwujemy, podkreśla K. Majka.

Zajęcia odbyły się we wszystkich szkołach średnich powiatu i jak podkreślił Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, jestem zbudowany postawą uczniów, którzy bardzo poważnie podeszli do tematu, uznając, że im większa będzie znajomość problemu, tym samym skróci się proces leczenia, a takie warsztaty są dobrą okazją do poszerzenia wiedzy, mówił M. Łata.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}