W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Starostwie rozmawiali o bezpieczeństwie

17.06.2024

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W  sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.  Otworzyła je starosta ostrowiecki, Agnieszka Rogalińska, a głównym tematem debaty było bezpieczeństwo na terenie powiatu w sezonie letnim 2024.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów gmin powiatu ostrowieckiego,  służb mundurowych oraz instytucji, w tym inspektoratów,  podmiotów,  w działania których wpisane jest bezpieczeństwo publiczne. Podczas spotkania wicestarosta Łukasz Dybiec zaznaczył,  że bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów zarządu powiatu.

Dyskusja dotyczyła między innymi zadań Policji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, przeciwdziałania akcjom o charakterze sabotażowym i dywersyjnym na terenie powiatu, a także zadań Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej na wypadek wystąpienia ekstremalnych warunków klimatycznych oraz bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}