W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Starostwie obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

04.07.2024

W Starostwie Powiatowym obradowała Komisja Bezpieczeństwa

W  Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się zebranie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Obradom przewodniczyła Agnieszka Rogalińska Starosta Ostrowiecki. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku – działająca pod przewodnictwem starosty – jest głównym ośrodkiem zinstytucjonalizowanej koordynacji systemu prewencyjnego w powiecie. Dzięki wspólnie opracowanemu programowi na rok lub okres dłuższy, działania proponowane przez komisję mają charakter stały, a nie doraźny (podejmowany wyłącznie w razie potrzeby). Konsekwencją tego jest eliminowanie licznych patologii społecznych oraz zagrożeń bezpieczeństwa obywateli, przez znajdujący równowagę między potrzebami ogólnokrajowymi a lokalnymi, organ opiniodawczo-doradczy starosty.

Tematami poruszonymi podczas obrad były:

  • podsumowanie działań podjętych przez powiatowe służby, inspekcje i straże w pierwszej połowie 2024 roku,
  • dyskusja na temat możliwości zaopatrzenia w wodę w sytuacjach kryzysowych mieszkańców powiatu ostrowieckiego,
  • postawienie wstępnych założeń planistycznych do organizacji powiatowych ćwiczeń obronnych,
  • analiza bieżących problemów dotyczących bezpieczeństwa i porządku w powiecie.    

Wypracowane podczas tego i następnych spotkań Komisji Bezpieczeństwa i Porządku rozwiązania przyczynią się do poprawy w wymagających tego obszarach.

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}