W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W SMS szkolą przyszłych sędziów piłkarskich

18.06.2024

W SMS szkolą przyszłych sędziów piłkarskich

17 i 18 czerwca 2024 w ostrowieckiej SMS odbywał się dwudniowy kurs na sędziego piłkarskiego, prowadzony przez Mariusza Trofimca ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach, który miał na celu kompleksowe omówienie przepisów gry w piłkę nożną i podstawowych wytycznych dotyczących oceny zdarzeń na boisku.

Uczestniczyło w nim ponad 20 osób, głównie uczniów szkoły. Najważniejsze tematy to m.in.:

ocena gry niedozwolonej, ocena zagrania piłki ręką, interpretacja spalonego, ustawianie i poruszanie się sędziego czy zarządzanie zawodami oraz reakcja na niesportowe zachowanie.

W wakacje kursanci podejdą do egzaminów kondycyjnego i teoretycznego.

Ich pozytywne zaliczenie pozwoli rozpocząć przygodę jako sędzia na boiskach piłkarskich w grupach młodzieżowych, na początek.

Kurs na sędziego piłkarskiego dla uczniów SMS zorganizowano na miejscu po raz pierwszy się. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wicedyrektora ds. sportu Rafała Lasockiego.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}