W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W ramach ćwiczeń ,,RENEGADE" nie zawyją syreny alarmowe

06.05.2022

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że od poniedziałku do piątku, 9-13 maja 2022, na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie przeprowadzone ćwiczenie RENEGADE/SAREX-22, organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Początkowo informowano, że nadane zostaną sygnały alarmowe (syrena) dotyczące zagrożenia z powietrza. Jednak zgodnie z decyzją przekazaną przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w tym roku wyjątkowo postanowiono zrezygnować z włączania syren alarmowych w województwach znajdujących się na trasie przelotu uprowadzonego samolotu. Powyższe związane jest z sytuacją w Ukrainie oraz obecnością w RP uchodźców z Ukrainy.

{"register":{"columns":[]}}