W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Janowicach powstanie Izba Pamięci płk. Jana Piwnika ,,Ponurego"

23.06.2022

W Janowicach w gminie Waśniów, odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę świetlicy wiejskiej wraz z Izbą Pamięci dedykowaną płk. Janowi Piwnikowi „Ponuremu”, który pochodził z tej miejscowości.

W Janowicach powstanie Izba Pamięci płk. Jana Piwnika ,,Ponurego"

W wydarzeniu uczestniczyła starosta Marzena Dębniak, bratanica pułkownika, Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i prokurator generalny, przedstawiciele samorządu gminy Waśniów, radni, sołtysi oraz mieszkańcy miejscowości, którym ma służyć świetlica.

Wójt gminy Waśniów, Krzysztof Gajewski przedstawił zebranym informację na temat inwestycji i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby mieszkańcy mieli wreszcie miejsce integracji i spotkań.

Natomiast starosta M. Dębniak podziękowała za zaproszenie i zaznaczyła, że zawsze bardzo miło jej przyjeżdżać do gminy Waśniów, bowiem współpraca między wójtem, a Radą Powiatu układa się bardzo dobrze. Wspólnie udało się zrobić wiele remontów dróg powiatowych i nie jest to koniec naszej współpracy – zaznaczyła starosta.

Bardzo mnie cieszy, że tego typu inwestycja powstaje właśnie w Janowicach i będzie ona skupiać i integrować mieszkańców czterech sołectw. Takie miejsca są na wsiach bardzo potrzebne. A połączenie świetlicy z Izbą Pamięci to naprawdę bardzo dobry pomysł – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Na zakończenie starosta wręczyła wójtowi, Krzysztofowi Gajewskiemu pierwszy element wyposażenia Izby, antyramy w których będą mogły zostać wyeksponowane zabytki po wielkim patriocie jakim był „Ponury”.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}