W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Chocimowie uroczyście zainaugurowano działalność Uniwersytetu Ludowego

04.08.2022

W Chocimowie w gminie Kunów, odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu Ludowego, którego powstanie było możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów.

W Chocimowie uroczyście zainaugurowano działalność Uniwersytetu Ludowego

W wydarzeniu uczestniczyli świętokrzyscy parlamentarzyści, radni wojewódzcy i powiatowi, przedstawiciele samorządu gminy Kunów, sołtysi i mieszkańcy miejscowości. Powiat ostrowiecki reprezentowała starosta Marzena Dębniak.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów Barbara Domagała serdecznie powitała przybyłych gości i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogło powstać to miejsce w którym będą się mogli spotykać i angażować w sprawy społeczne i kulturalne mieszkańcy gminy Kunów. Podkreśliła, że oferta prowadzonych warsztatów jest bogata i każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Natomiast starosta M. Dębniak, podziękowała za zaproszenie i podkreśliła, że takie miejsca są potrzebne, a to w Chocimowie jest wyjątkowe, ponieważ powstały Uniwersytet Ludowy jest pierwszym takim ośrodkiem w powiecie ostrowieckim. Pogratulowała Pani Prezes zaangażowania w rozwój wsi, życzą tym samym kolejnych sukcesów i wytrwałości w kolejnych działaniach.

Na zakończenie części oficjalnej starosta przekazała drobny upominek, który posłuży w prowadzeniu zajęć i spotkań w Uniwersytecie.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}