W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczyście w Niepublicznym Technikum ZDZ

21.02.2023

Uroczyście w Niepublicznym Technikum ZDZ

Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata reprezentował starostę Marzenę Dębniak podczas uroczystości otwarcia strzelnicy multimedialnej w Niepublicznym Technikum im. T. Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to pierwsza taka strzelnica w powiecie ostrowieckim, jednak jak potwierdził naczelnik, przekazując dyrekcji szkoły list gratulacyjny, już niebawem podobna strzelnica wzbogaci ofertę edukacyjną jednego z ostrowieckich liceów.

Jeszcze rok temu nikt z nas nie spodziewał się, że blisko naszej granicy otwarty konflikt zbrojny będzie miał wpływ na nasze bezpieczeństwo, stąd edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna. Powiat Ostrowiecki obserwuje i monitoruje wszystkie programy, które ukazują się i nieustannie zabiega o to, aby pozyskiwać dofinansowania do tych programów, choć nie zawsze to się udaje. W II LO im. J. Chreptowicza, gdzie funkcjonuje klasa CYBER.MIL, planujemy uruchomienie podobnej strzelnicy multimedialnej. Nabór wniosków na dofinansowanie MON jest do 3 marca br. i Powiat Ostrowiecki taki wniosek przygotował. Trwają także rozmowy pani starosty Marzeny Dębniak z gminą Ostrowiec Świętokrzyski dotyczące utworzenia plenerowej strzelnicy bojowej – mówił naczelnik Mariusz Łata.

Dyrektor Technikum ZDZ Izabela Pustuła dziękowała zarządowi powiatu za wspieranie inicjatyw szkoły, podkreślając znaczenie dobrej współpracy. Naczelnik M. Łata uczestniczył także w prezentacji strzelnicy, gdzie testował możliwości strzeleckie.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}