W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Umowa podpisana, wkrótce rozpoczęcie robót drogowych

14.02.2023

Umowa podpisana, wkrótce rozpoczęcie prac

Uczestnicy rowerowych wycieczek niedługo będą mogli cieszyć się z nowo wybudowanej ścieżki rowerowej w kierunku Nowej Dębowej Woli.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Starosta Powiatowego została podpisana umowa na realizację tej inwestycji.  

Ze strony powiatu podpisy złożyli starosta, Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz skarbnik powiatu, Julita Szewczyk. W imieniu wyłonionej w trakcie procedury przetargowej firmy TRAKT, umowę podpisali prezes Andrzej Gierada oraz prokurent, Edyta Nieścioruk.

Obecni byli także przedstawiciele samorządów, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Dominik Smoliński i wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn wraz z sekretarzem gminy Małgorzatą Sobieraj. Ponadto przybyli, przedstawiciel BGK, Robert Książka oraz naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek.

Zadanie obejmować będzie wykonanie ścieżki rowerowej, dwukierunkowej od ulicy Orlej w Ostrowcu Świętokrzyskim do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Nowej Dębowej Woli. Po drugiej stronie ścieżki, od ulicy Malinowej zostanie wybudowany chodnik dla pieszych, który będzie stanowił kontynuację istniejącego ciągu. Odcinek ten wraz z zatoką autobusową zostanie oświetlony. Wykonane zostaną także przejścia dla pieszych, nakładka bitumiczna na jezdni, a także przebudowane zostaną kolidujące przyłącza wodociągowe z budową odwodnienia oraz przebudową zjazdów na posesje.

Podpisujemy dzisiaj umowę na długo wyczekiwaną inwestycję, o którą apelowali również radni powiatowi, Pan Robert Rogala i Pani Agnieszka Rogalińska, bo tak naprawdę o ścieżce na Nową Dębową Wolę mówi się od lat. Wreszcie doczeka się finalizacji w tym roku. Zaprosiliśmy na dzisiejszą konferencję Pana wiceprezydenta Dominika Smolińskiego i Pana wójta gminy Bodzechów, Jerzego Murzyna, ponieważ ta inwestycja przebiega przez te dwie gminy i jesteśmy w trakcie rozmów o ewentualnej partycypacji. Jest to bardzo urokliwy teren, w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Niedawno otworzyliśmy odcinek drogi przez Nową Dębową Wolę, gdzie również jest ścieżka rowerowa. W połączeniu z tym odcinkiem, który budujemy teraz stanowić będzie ładny i bezpieczny ciąg komunikacyjny – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Jak zaznaczył wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn, końcowy odcinek tej drogi to już piękna miejscowość w gminie Bodzechów i odkąd ja pamiętam, to zawsze były od mieszkańców postulaty, wnioski, że droga ta jest niebezpieczna i aby to zmienić. Szczęśliwie finalizuje się już to zadanie i bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten odcinek powstanie, mówił J. Murzyn.  

Koszt wykonania ponad trzy kilometrowej inwestycji wyniesie prawie 7 300 000,00 zł, z czego 4 750 000,00 zł pochodzić będzie ze środków Funduszu Polski Ład. Pozostała kwota w wysokości ponad 2,5 mln, stanowiąca wkład własny zostanie pokryta przez powiat ostrowiecki z ewentualną partycypacją gmin Ostrowiec Świętokrzyski i Bodzechów.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}