W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ukraińscy waterpoliści przekazali swoje trofeum staroście

25.05.2022

Waterpoliści ukraińskiej drużyny, którzy uczą się i trenują w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, odwiedzili starostę Marzenę Dębniak.

Ukraińscy waterpoliści przekazali swoje trofeum staroście

W podziękowaniu za niezmiernie ciepłe przyjęcie w Ostrowcu Świętokrzyskim, umożliwienie kontynowania nauki i treningów, podarowali Pani staroście puchar, który wywalczyli w Szczecinie podczas Międzynarodowego Turnieju Masters ”Memoriał Jerzego Szwarca” w Piłce Wodnej.

Z pływakami przybył trener, Yevhen Naumchyk wraz z małżonką Oleną Kharkovską oraz opiekun z ZSO MS, Mariusz Stawecki i dyrektor Anna Trojanowska.

Trener Yevhen Naumchyk podziękował zarządowi powiatu za działania, które powodują, że młodzi pływacy dobrze się czują w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz za to co Polacy robią dla bratniego narodu ukraińskiego.

Starosta M. Dębniak wyraziła radość ze spotkania. Cieszę się, że możemy pomóc, Wasza ojczyzna przeżywa teraz tragiczny czas, ale dobrze że tu jesteście, możecie się uczyć i kontynuować swoje pasje. Mam nadzieję, że pływalnia się Wam podoba. Możecie u nas zostać ile będzie trzeba, choć wierzę, że wojna w Ukrainie niedługo się skończy. Dzięki temu, że mieliśmy właściwe zaplecze mogliśmy Was przyjąć, a Wy możecie tu  kontynuować naukę. Życzę Wam spokoju, jak najlepszych wyników sportowych, uczcie się języka polskiego bo on Wam się przyda – mówiła starosta M. Dębniak.

Na zakończenie spotkania starosta otrzymała zapewnienie od trenera Mariusza Staweckiego, że drużyna startując w polskiej lidze, bo taka możliwość się pojawiła, zdobędą tytuł Mistrza Polski dla SMS.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}