W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany wieczór autorski z Klechdami w tle

20.12.2022

Promocja książki Klechdy Świętokrzyskie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się  promocja zbioru opowiadań pt. "Klechdy Świętokrzyskie".

Wydawcą książki jest Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej przy wsparciu powiatu ostrowieckiego. Składają się na nią opowiadania  z Górami Świętokrzyskimi w tle, a autorami tekstów są najlepsi pisarze związani z naszym regionem.

O pracy nad wydawnictwem i treści opowiadali autor opracowania, Zbigniew Masternak oraz jeden z literatów, którego opowiadanie zwiera książka,  Andrzej Nowak-Arczewski.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Literackiego „Aspekt” przy MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, wielbiciele twórczości pisarzy wywodzących się z ziemi świętokrzyskiej oraz  liczna grupa przedstawicieli Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej z prezesem Przemysławem Saltarskim na czele.

Jak zaznaczył radny powiatowy, Andrzej Broda, reprezentujący starostę Marzenę Dębniak, cieszy fakt, że powiat ostrowiecki wspiera także inicjatywy kulturalne. Mamy bowiem czym się pochwalić jeśli chodzi o ziemię ostrowiecką. Wyraził także nadzieję, że być może w przyszłości powstanie zbiór opowiadań o tradycjach hutniczych na naszym terenie.

Z kolei Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu, złożyła podziękowania na ręce prezesa P. Saltarskiego za niezmiernie ciekawe wydawnictwo i podkreśliła znaczenie identyfikowania się mieszkańców, ale także tych którzy stąd wyjechali  z ziemią, która jest ich kolebką.

Na zakończenie ciekawego, literackiego wydarzenia, radni wręczyli prezesowi i autorom wydawnictwa, świąteczne upominki. 

 

 

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}