W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany jesienny koncert rekreacyjny

24.11.2022

Jesienny koncert rekreacyjny

130 mieszkańców wzięło udział w jesiennym koncercie rekreacyjnym, zorganizowanym przez powiat ostrowiecki w ramach Akademii Pełnej Zdrowia.

Spotkanie otworzyła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak wraz z koordynatorami powiatowego programu profilaktycznego Akademia Pełna Zdrowia, członkiem zarządu Agnieszką Rogalińską i Mariuszem Łatą, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych.

W koncercie uczestniczyli również przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak oraz wiceprzewodnicząca Małgorzata Sobieraj oraz dr Katarzyna Kowalska z Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego, koordynująca działania profilaktyki.

Koncert rekreacyjny, połączony z redukcją stresu, to kolejna odsłona, realizowanego przez nas, Powiatowego Programu Profilaktyki, to już właściwie jego podsumowanie. Przez cały rok zapraszaliśmy mieszkańców na bezpłatne badania, konsultacje specjalistyczne  i warsztaty. W przyszłym roku również będziemy kontynuować działania w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. W tych ciężkich czasach, kiedy dostęp do profilaktycznych,  specjalistycznych usług medycznych jest trudny, chcemy stworzyć Państwu taką alternatywę. Zdrowie jest najważniejsze i poprzez profilaktyczne działania zachęcamy Państwa do udziału w naszych propozycjach, mówiła starosta  Marzena Dębniak.

Wykonawcą koncertu był Marcin Walas, nauczyciel edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, muzykoterapeuta, twórca, organizator i wykonawca koncertów rekreacyjnych w profilaktyce stresu.

Podczas koncertu, przy dobranych dźwiękach muzyki uczestnicy mogli poczuć błogość, a nawet senność, w  kolejnych etapach przeszli do sfery wybudzania, aby potem włączyć się we wspólne, rytmiczne granie przy użyciu różnych instrumentów. Efekt odreagowania został osiągnięty, a mieszkańcy w dobrych nastrojach opuszczali salę.

Kolejne spotkanie w ramach Akademii Pełnej Zdrowia z Marcinem Walasem, zaplanowano na 29 grudnia br., tym razem w świątecznym klimacie.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}