W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany Dzień dla Zdrowia

07.09.2022

W minioną sobotę mieszkańcy powiatu ostrowieckiego w ramach działań profilaktycznych mogli wykonać bezpłatne badania.

Udany Dzień dla Zdrowia

Przed budynkiem Starostwa pojawiły się trzy busy w których specjaliści wykonywali badania mammograficzne, cytologiczne oraz densytometryczne, czyli badanie gęstości kości wraz z konsultacją lekarza dietetyka.

Akcja wzbudziła duże zainteresowanie, a z badań skorzystało ponad 180 osób, w tym także kobiety, których badania z racji wieku nie są objęte refundacją z NFZ. Osoby uczestniczące w badaniach podkreślały potrzebę prowadzenia akcji profilaktycznych, gdyż w ramach podstawowej opieki zdrowotnej często nie ma możliwości wykonywania specjalistycznych badań, a na większość konsultacji u lekarzy specjalistów trzeba czekać w długich kolejkach.

Przypomnijmy, że od września powiat ostrowiecki w ramach profilaktycznego programu Akademia Pełna Zdrowia będzie realizował kolejne badania i konsultacje specjalistyczne dla różnych grup wiekowych. Będą to badania z konsultacją laryngologiczną dla dzieci w wieku 2-16 lat, na które zapisy odbędą się dzisiaj w Starostwie w godzinach od 16 do 19. Ponadto niebawem zostaną przeprowadzone zapisy na konsultacje neurologiczne z badaniem RTG kręgosłupa dla dorosłych, konsultacje laryngologiczne z badaniem dla dorosłych oraz konsultacje dietetyczne z całym pakietem dla dzieci. Od wczoraj wznowione zostały zajęcia aktywności ruchowej, w których bierze udział 240 osób w trzech grupach ćwiczeniowych.

Jak podkreśla starosta Marzena Dębniak, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu ostrowieckiego i w ramach profilaktyki zdrowotnej proponować badania oraz konsultacje medyczne dla różnych grup wiekowych. Zachęcam wszystkich do dbania o zdrowie i zapraszam do udziału w naszych akcjach.

A już 17 września planowana jest kolejna akcja profilaktyczna dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego z możliwością bezpłatnych badań, konsultacji i porad zdrowotnych. O szczegółach niebawem.

 

 

Fot. Lokalna.TV

{"register":{"columns":[]}}