W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany Dyniowy Bieg po Szczęście

24.10.2022

Udany Dyniowy Bieg po Szczęście

Ponad 250 uczestników rywalizowało w charytatywnym ”Dyniowym Biegu po Szczęście 2”.

To wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Stowarzyszenia ,,Źródło” i Stowarzyszenia „OstroBiec”, której celem było pozyskanie środków na dogoterapię i hipoterapię wspomagających rozwój i rehabilitację uczniów tej placówki.

Podczas wydarzenia można było spróbować marynowanej dyni, zjeść ciasteczka dyniowe i posmakować wielu innych przetworów z tego warzywa. Chętni mogli nauczyć się popularnego w ostatnim czasie tańca pn. ,,belgijka”. Sportowa zaś rywalizacja odbywała się w biegach na dystansie 5 km i 1 km oraz marszu Nordic Walking na 5 km.

Podobnie jak w inne charytatywne akcje pomocowe, w tę również włączyły się przedstawicielki samorządu powiatowego, starosta Marzena Dębniak oraz członek zarządu Agnieszka Rogalińska. Panie w konkurencjach marszowych wspierał radny miejski Marek Giemza.

Tradycyjnie empatią wykazali się uczniowie i nauczyciele szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki, którzy aktywnie uczestniczyli w wielu konkurencjach.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}