W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udana czwarta edycja Konkursu Akordeonowego

30.05.2022

Już po raz czwarty Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim była gospodarzem Konkursu Akordeonowego.

Udana czwarta edycja Konkursu Akordeonowego

Wydarzenie patronatem objęła starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, a uczestniczyło w nim 20 wychowanków klasy akordeonu z naszego regionu między innymi z Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia z Kielc, Pińczowa, Buska-Zdroju, Sienna, Końskich, Stalowej Woli, Tarnobrzega i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii A

I miejsce zdobył Jan Bąk z ZPSM w Kielcach, II miejsce – Marcin Pawlik z SM w Pińczowie oraz III miejsce Kacper Pucułek z SM w Siennie. Wyróżnienie otrzymał Miłosz Wójcik z SM w Pińczowie

W kategorii B

I miejsce zdobyli - Ksawery Widuch z PSM w Tarnobrzegu oraz Sylwester Błażej z SM w Pińczowie,

II miejsce – Dominik Kuleta z PSM w Końskich oraz Roksana Banaśkiewicz z ZPSM w Kielcach,

III miejsce – Ksawery Dukielski z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Iga Starba z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim,

Wyróżnienie otrzymali: Bartosz Kamiński z SM w Siennie oraz Hubert Pietras z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W kategorii C

I miejsce zdobył Victor Czuliński z PSM w Stalowej Woli,

II miejsce – Franciszek Kotyniewicz z ZPSM w Kielcach,

III miejsce – Adam Fijas z SM w Siennie.

Wyróżnienie otrzymali: Agnieszka Lenard z PSM w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Adam Ślewa z ZPSM w Kielcach.

Laureaci z rąk reprezentującego starostę M. Dębniak, sekretarza powiatu, Łukasza Witkowskiego, odebrali puchary, które między innymi ufundował powiat ostrowiecki. Wyróżnieni otrzymali medale, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor ostrowieckiej PSM Ewa Jurkowska-Siwiec nie kryła dumy ze wspaniałych występów ostrowieckich talentów. Jak mówiła to szkoła muzyczna pierwszego stopnia jest zawsze tym fundamentem, który daje solidne podstawy do kontynuowania nauki na wyższym poziomie muzycznym i indywidualnego rozwoju dalszej kariery.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}