W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udana akcji zbiórki krwi

26.10.2022

Udana akcji zbiórki krwi

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizował zbiórkę krwi. Akcja odbywała się w gościnnych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, a uczestniczyło w niej prawie stu uczniów szkół średnich, wielu absolwentów, nauczycieli, pracowników oświaty oraz mieszkańców naszego powiatu.

Jak zaznaczyła organizatorka akcji, Halina Tomczyk, przeszła ona najśmielsze oczekiwania organizatorów. Cieszę się, że szkoły tak licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie, ale także dziękuje mieszkańcom i nauczycielom. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję, mówiła H. Tomczyk.

Z podziękowaniami za akcję i słowami uznania w imieniu starosty, Marzeny Dębniak do krwiodawców i organizatorów przyjechał radny powiatowy, przewodniczący Komisji  Oświaty i Kultury, Dariusz Czupryński, który z zawodu jest ratownikiem medycznym.

Jak bardzo krew jest potrzebna, przekonuje się w swojej codziennej pracy. Dlatego chcę serdecznie podziękować za tak duży odzew i włączenie się tylu młodych ludzi w akcję zbiórki krwi. Jest to lekarstwo, którego nie da się sztucznie wyprodukować, dlatego jest ona tak cenna. Dziękuję również ostrowieckiemu PCK za organizację i motywację mieszkańców naszego powiatu do oddawania krwi, a Pani dyrektor ZSO MS, Annie Trojanowskiej za udostepnienie sali i zachęcenie uczniów do pomocy, mówił D. Czupryński.

Radny przekazał na ręce organizatorów, ufundowane przez Starostwo Powiatowe soki owocowe, które zostały rozdysponowane wraz ze słodkim upominkiem od PCK wśród uczestników akcji.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}