W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie ZSS rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie na drogach

10.10.2022

Uczniowie ZSS rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie na drogach

W Zespole Szkół Specjalnych odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., aspirant sztabową Mają Ćwik. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Policjantka przypomniała uczniom jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze i omówiła sposoby unikania ich. Z uwagi na aktualny sezon jesienny opowiedziała także o wpływie odblasków na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na pytania i wykazali się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego.

Nagrodą dla uczniów był pokaz tresury psa przeprowadzony przez przewodników policyjnych psów służbowych – asp. Roberta Sławskiego i st. asp. Rafała Orzechowskiego.

Funkcjonariusze opowiedzieli na czym polega ich praca wspólnie z psem, a także jak wygląda szkolenie psów służbowych.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}