W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z Europassami

28.10.2022

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z Europassami

W Zespole Szkół nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się uroczyste wręczenie Europassów. W tak ważnym dla szkoły wydarzeniu wzięli udział naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusz Łata oraz dyrektorzy, Czesław Golis i Piotr Leśniewski oraz zaproszona młodzież wraz z opiekunami.

Europass to dokument potwierdzający odbyty staż w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego Erasmus + .

Koordynatorką programu była Mariola Leśniewska, która wraz z Katarzyną Cedro opiekowała się grupą logistyków, mechatroników i informatyków.

Wartość tegorocznego projektu to 70.072 euro.

Przez 4 tygodnie 22 uczniów pracowało, zgodnie ze swoją szkolną specjalnością, w różnych firmach w Granadzie. Natomiast nauczyciele: Jolanta Świąder, Magdalena Kaniewska oraz Marek Gawlik, Radosław Moskal. Dariusz Granat, Robert Mysłek oraz dyrektor Tomasz Łodej w ramach zwiększenia kompetencji zawodowych, społecznych i językowych wzięli udział w mobilności typu Job Shadowing i w ciągu 5 dni poznawali hiszpański system oświatowy. Główne cele stażu to: podwyższenie kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów i członków kadry pedagogicznej, zwiększenie szans uczniów na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy oraz podwyższenie kompetencji językowych wśród uczniów i członków kadry pedagogicznej.

Partnerami projektu była organizacja pośrednicząca - Universal Mobility SL, Santa Maria Micaela z Valencji.

Młodzież, podczas czwartkowej uroczystości, wspominała zarówno czas spędzony w pracy i na wielu wycieczkach jaki i kulturę i styl życia w Hiszpanii, a także dzieliła się zdjęciami i filmikami. Nie zabrakło żartów i dowcipów, a hiszpańskiego klimatu dodawał występ solistów, Kamili Błaszczak i Gracjana Jakóbczyka oraz szkolny zespół muzyczny Sidolux.

Nad częścią artystyczną czuwała Jolanta Grochulska.

Praktyki zawodowe w pięknej Hiszpanii były dla uczniów, jak zawsze, niezapomnianym przeżyciem.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}