W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie THM-u w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Poznaniu

14.03.2023

Uczniowie THM-u w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Poznaniu

Uczniowie z Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleźli się w gronie finalistów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną, a mianowicie Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Kacper Bęben, Mateusz Gajewski, Mateusz Łukawski, Bartosz Rej, Daniel Puka oraz Michał Wąsiel to uczniowie 4 klasy kształcący się w zawodzie technik logistyk, którzy pokonali w zawodach ponad 5000 rówieśników i w piątek 10 marca 2023 r. zmierzyli się z zadaniami finałowymi walcząc o tytuł laureata i cenne nagrody.

W tym roku szkolnym w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało bowiem aż 5037 uczestników z 236 szkół z całej Polski. Po I turze zostało już tylko 668 uczniów. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 55. najlepszych młodych logistyków z całego kraju.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk.

Olimpiada ma na celu rozbudzić  wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną.

Centralna Komisja Egzaminacyjna na stałe umieściła ją w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

31 marca 2023 r. podczas Gali Finałowej w Poznaniu, w obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe i językowe.

Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

Wyjazd młodzieży do Poznania został dofinansowany przez Powiat Ostrowiecki, a opiekę nad młodzieżą sprawowała Magdalena Kaniewska.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}