W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Technikum Nr 3 zaangażowani europejsko

11.06.2024

Uczniowie Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich
zaangażowani europejsko

Uczniowie Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w składzie:

Wiktoria Bochniak (4Teu), Mateusz Wziątek (4 Tm), Bartosz Pietrkiewicz (3 Tib), Kacper Słowikowski (3Tl) i Maciej Traczyński (4Tm) wzięli udział w warsztatach o Unii Europejskiej oraz Debacie Oksfordzkiej, zorganizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta.

Spotkanie odbyło się w Niepublicznym Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Św. i rozpoczęło się przywitaniem uczestników, słowem wstępu oraz objaśnieniem przebiegu wydarzenia. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w quizie na temat Unii Europejskiej oraz w debacie, w której naprzeciw siebie stanęły dwie strony - propozycji i opozycji.

Zadaniem pierwszej z nich było udowodnienie prawdziwości określonej wcześniej tezy, zaś drugiej – jej obalenie.

Charakterystyczne dla debaty oksfordzkiej jest to, że uczestnicy znają wcześniej tezę, aby móc się do niej właściwie przygotować, jednak nie wiedzą, po której ze stron się znajdą.

W debacie oksfordzkiej udział oprócz drużyn wzięli: marszałek czuwający nad prawidłowością przebiegu debaty oraz osoby decydujące o wygranej, czyli publiczność.

Jako reprezentant THM w roli mówcy wystąpił Mateusz Wziątek z klasy 4 Tm.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}