W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Staszica zwiedzali Paryż

09.05.2024

Uczniowie Staszica w Paryżu

W dniach 21-26 kwietnia 2024 roku 45 osobowa grupa licealistów wraz z opiekunkami, Kariną Kateusz-Dominik, Ewą Młodawską, Moniką Stencel, Żanetą Fiszer,  uczestniczyła w wycieczce zagranicznej do stolicy Francji -Paryża.

Program był bardzo bogaty i wymagał od uczestników wycieczki dobrej kondycji fizycznej. Licealiści, realizując sumiennie każdy punkt programu, dotarli do tych znanych, obowiązkowych miejsc w Paryżu, jak i do tych mniej znanych, a wartych uwagi. Na liście zabytków nie mogło zabraknąć Wieży Eiffel, Muzeum Luwr, Katedry Notre-Dame, Bazyliki Sacré Coeur, Łuku Triumfalnego, placu du Tertre, cmentarza Père Lachaise z grobem Fryderyka Chopina i wielu wielu innych.

Uczniowie uczący się języka francuskiego, mieli okazję sprawdzić i wykorzystać w praktyce swoje umiejętności językowe, zaobserwować  z bliska życie Francuzów oraz zobaczyć, jak przebiegają przygotowania do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Uśmiech na twarzach młodzieży, miłe słowa, liczne pamiątki, ilość zrobionych zdjęć są najlepszym dowodem na to, że kolejną zagraniczną wycieczkę  licealistów Staszica należy uznać za udaną.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}