W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Staszica zwiedzają Europę z Erasmus+

24.05.2022

Uczniowie Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica poznają świat dzięki uczestnictwu w projektach międzynarodowych Erasmus+ przy współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Uczniowie Staszica zwiedzają Europę z Erasmus+

Do tej pory młodzież Staszica zwiedziła Włochy, Niemcy, Słowenię oraz Czechy.

Celem projektu „Intercultualog” w Metlice /Słowenia/ było zgłębianie tajnik komunikacji, dialog międzykulturowy oraz polepszenie umiejętności komunikacyjnych. Uczestnicy z Polski, Słowenii, Sardynii i Serbii uczyli się nie tylko usprawniania dialogów i dyskusji, ale również brali udział w wielu interesujących warsztatach dotyczących teatru czy lepszego poznawania samych siebie. W gminie Metlika powitały ich nie tylko wyjątkowe krajobrazy i piękno natury, ale też niezwykle gościnni mieszkańcy, którzy umożliwili im zgłębienie tamtejszej kultury oraz posmakowanie ich tradycyjnych specjałów.

Czeski projekt wymiany młodzieżowej "The Earth's Gate" miał miejsce w ekologicznym ośrodku Švýcárna znajdującym się w urokliwym otoczeniu lasów i gór. Razem z rówieśnikami z Białorusi, Czech, Estonii, Rumuni i Ukrainy nasi uczniowie dowiadywali się więcej o sposobach przyjaznego życia w harmonii ze środowiskiem przy okazji rozwijając siebie i swoje umiejętności językowe. Warto również zauważyć, że projekty Erasmus+ znacząco różnią się od tych, w których uczniowie brali udział do tej pory.

Dzięki uczestnictwu w takich projektach przełamywana jest owiana grozą bariera językowa, stereotypy przestają istnieć, a wspomnienia pozostają na zawsze.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}