W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

01.09.2022

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Prawie 4 100 uczniów w 178 oddziałach rozpoczęło dzisiaj naukę w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowiecki. W liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia, edukację w klasach pierwszych podjęło prawie 1 200 uczniów w 43 oddziałach.

Dla pierwszoklasistów był to wyjątkowy dzień. Dzisiaj bowiem składali uroczyste ślubowanie i przyrzekali między innymi dbać o dobre imię szkoły.

Uczniowie nie kryli zadowolenia z tego, że mogą rozpocząć naukę w swoich wymarzonych szkołach. Ci, którzy rozpoczęli kolejne etapy edukacji z radością witali swoje koleżanki, kolegów oraz nauczycieli.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, nabór do szkół jest bardzo dobry. Cieszymy się, że młodzież docenia jakość kształcenia w naszych szkołach i wybiera te placówki. My, jako zarząd powiatu staramy się sukcesywnie każdego roku, zwiększać środki finansowe na remonty w poszczególnych placówkach. Chcemy w ten sposób nadrobić zaległości z minionych lat, ale także spowodować, aby nasza młodzież mogła uczyć się w godnych warunkach. A młodzież mamy wspaniałą! Pragnę im życzyć, aby ten rok był spokojny, aby mogli go w całości spędzić w placówkach oświatowych, nie przy komputerach  na zdalnym nauczaniu. Mam nadzieję, że może w końcu w tym roku to się uda.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}