W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Bronka – „Talentami Świętokrzyskimi 2022”

23.11.2022

Uczniowie Bronka – „Talentami Świętokrzyskimi 2022”

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów „Talenty Świętokrzyskie”. Otrzymało je 12 uczniów i uczennic oraz 8 studentów z województwa świętokrzyskiego, którzy są uzdolnieni naukowo lub artystycznie. Wielki sukces odniosły aż 3 osoby z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego, bowiem znaleźli się w wąskiej grupie najlepszych uczniów i studentów naszego województwa za rok szkolny 2021/2022.

Stypendia otrzymały: Julia Jabłońska z klasy 3e, Iga Dziekan z klasy 4e oraz Piotr Gawroński - tegoroczny absolwent naszej szkoły, student I roku medycyny. Iga Dziekan została finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz laureatką francuskojęzycznego Międzynarodowego Konkursu „Opowiedz mi o Prawach Człowieka”. Dzięki takim sukcesom Iga otrzymała indeks na kierunki humanistyczne wielu uczelni wyższych w Polsce. Julia Jabłońska zdobyła pierwsze miejsce w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości - w Bloku A –„Innowacje Techniczne” - była współtwórcą pracy „Sięgamy do gwiazd”. Została również finalistką tej olimpiady w Bloku B – „Wynalazczość”. Otrzymała indeks na wiele kierunków uczelni politechnicznych i medycznych w całej Polsce. Piotr Gawroński zdobył w 2021 roku tytuł laureata Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości za innowacyjny projekt –„Badanie efektywności stosowania komunalnych osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków w Ostrowcu Świętokrzyskim w nawożeniu roślin” oraz tytuł finalisty w Olimpiadzie Chemicznej w 2022r. Piotr aktualnie jest studentem I roku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Stypendia wybitnej młodzieży wręczali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego i Sejmiku Świętokrzyskiego. W uroczystości z ramienia naszej szkoły wzięli udział opiekunowie uczniów – dyrektor szkoły Robert Warda, Dorota Kamińska - nauczyciel chemii, Alicja Samot – nauczyciel języka francuskiego oraz rodzice wyróżnionych uczniów.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}