W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Bronka na wycieczce w Pradze i Paryżu

14.06.2024

Uczniowie Broniewskiego w Paryżu

W dniach 27 maja -1 czerwca 2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Czech i Francji.

W Pradze mieliśmy przyjemność przejść Mostem Karola i starymi uliczkami stolicy, po drodze mijając ratusz, zamek królewski z katedrą św. Wita czy zegar astronomiczny.

Poznawanie Paryża rozpoczęliśmy od Łuku Triumfalnego. Przewodniczka z pasją opowiadała nam o historii Francji z XIXw. i zachęcała do szukania nazwisk polskich generałów na monumencie. Podziwialiśmy m.in budynki Grand Palais i petite palais, Hôtel des Invalides - czyli miejsce pochówku Napoleona Bonaparte oraz plac Concorde. Następnie nasza wycieczka miała okazję przybyć do wyspy Cité wraz z Katedrą Notre Dame. Przez trwające prace remontowe nie mogliśmy zobaczyć jej od środka, jednak olbrzmia gotycka konstrukcja z gargulcami skupiła uwagę całej wycieczki. Na koniec pojechaliśmy na kolację w dzielnicy Montmartre, gdzie nieliczni odważni mieli okazję spróbować francuskich ślimaków. Kolejnym punktem naszej wycieczki było największe muzeum na świecie - Luwr. Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się pod budynek kabaretu Moulin Rouge. Następnie pojechaliśmy na malownicze wzgórze Montmartre, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę Paryża i XIXw. bazylikę Sacre Coeur. Wieczorem czekał nas niezwykły rejs statkiem po Sekwanie.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy do najsłynniejszej paryskiej nekropolii - cmentarza Père-Lachaise. Odwiedziliśmy tam groby: wokalisty zespołu The Doors – Jima Morrisona, Edith Piaf oraz Polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Po spacerze czekała nas przejażdżka paryskim metrem. Udaliśmy się pod budynek opery oraz do ekskluzywnej galerii Lafayette. Zwieńczeniem naszej paryskiej przygody był wieczorny wjazd na wieżę Eiffla, z której szczytu mogliśmy podziwiać piękną panoramę stolicy.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}