W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie Broniewskiego w UMCS

28.12.2022

Uczniowie Broniewskiego w UMCS

W połowie grudnia w ramach współpracy pomiędzy UMCS i Liceum „Broniewskiego”,
uczniowie klas lingwistycznych wraz z wychowawcami i nauczycielami języka angielskiego udali się do Lublina. Celem wyjazdu były zajęcia w języku angielskim, przygotowane przez Katedrę Anglistyki i Amerykanistyki oraz Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.

Tematem dwóch spotkań była szeroko rozumiana, współczesna kultura amerykańska i jej symbole, doskonale znane i rozpoznawalne na całym świecie oraz zabawy i żarty słowne, wykorzystujące różne środki językowe, takie jak np. homonimia czy polisemia i ich rola w uczeniu się języków obcych

Młodzież, zachęcana przez prowadzących z zapałem włączała się do dyskusji, wykazując się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i dużym zaangażowaniem.

Oba spotkania przebiegały w serdecznej i ciepłej atmosferze i utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}