W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennice ostrowieckiej SMS multimedalistkami Mistrzostw Polski w pływaniu

14.07.2025

Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych w Poznaniu owocne dla uczniów ZSOMS

UCZENNICE OSTROWIECKIEJ SMS - ZUZANNA BOSZCZYK I LAURA GIL - MULTIMEDALISTKAMI MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU

Podczas rozgrywanych w Poznaniu Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 16 lat Laura Gil (KS KSZO Ostrowiec) zdobyła 3 złote medale – na dystansie 50 m stylem dowolnym, 100 m dowolnym i 50 m grzbietowym oraz medal srebrny na dystansie 100 m grzbietowym. To dało jej pierwsze miejsce w rankingu multimedalistów tych zawodów. Jednocześnie ustanowiła aż cztery nowe rekordy Okręgu Świętokrzyskiego.

Natomiast Zuzanna Boszczyk, startując na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Olsztynie, wywalczyła srebro na dystansie 50 m grzbietowym oraz dwa medale brązowe na 100 m grzbietowym i 100 m motylkowym. Była także 5. na dystansie 50 m motylkowym.

Pozostali pływacy z ostrowieckiej SMS reprezentujący barwy KSZO, startując w Poznaniu, również pokazali się z bardzo dobrej strony:
•       Amelia Kozub  - 4. miejsce (200 grzbiet), 6. miejsce (100 grzbiet), 9. miejsce (50 grzbiet)
•       Olivia Karpowicz -  4. miejsce (50 klasyczny), 5. miejsce (100 klasyczny), 5. miejsce (200 klasyczny)
•       Tomasz Luśtyk – 5. miejsce (100 grzbiet), 8. miejsce (50 grzbiet), 10. miejsce (200 grzbiet)
•       Antoni Dębski – 7. miejsce (400 zmienny), 8. miejsce (200 zmienny), finał B – 11. miejsce (400 m dowolny), finał B – 16. miejsce (200 m dowolny), 43. miejsce (100 dowolny)
•       Szymon Batugowski – 9. miejsce (200 motylkowy), finał B – 12. miejsce (400 m dowolny), finał B – 16. miejsce (100 m motylkowy)
•       Sztafeta 4 x 100 zmiennym w składzie T. Luśtyk, O. Karpowicz, Sz. Batugowski, L. Gil zajęła  4. miejsce.
Dzięki tym wynikom KSZO zajęło wysokie – 8.  miejsce w klasyfikacji drużynowej na blisko 70 klubów biorących udział w zawodach.
Gratulacje dla zawodników i sztabu trenerskiego: Szymona Kurasińskiego, Marcina Piwnika i Marcina Malińskiego.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}