W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennica THM-u laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej MWSTiL we Wrocławiu

15.03.2023

Uczennica THM-u laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej MWSTiL we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu od dwunastu lat jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej adresowanej do uczniów szkół średnich.

Główną ideą olimpiady jest zwiększenie motywacji uczniów szkół ponadpodstawowych do dalszego kształcenia się na kierunku logistyka oraz pokazanie im, że przyszłość należy do branży TSL.

W Olimpiadzie udział wzięła uczennica Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - Oliwia Makuch, która bacznie przygotowywała się do zawodów pod kierunkiem Katarzyny Pastuszki.

Po zakwalifikowaniu się do II etapu olimpiady wraz z 600. uczniami z całej Polski, Oliwia wzięła udział w zawodach okręgowych.

Oliwia rozwiązała najlepiej w okręgu 5 (woj. łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie - 18 szkół) test wielokrotnego wyboru i otrzymała nagrodę w postaci bonu na sprzęt elektroniczny o wartości 1000 zł i zakwalifikowała się tym samym do zawodów centralnych.

Wczoraj, tj. 14.03.20223 r. w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Transportu i Logistyki we Wrocławiu wraz pozostałymi 140. finalistami podjęła się zadań problemowych z zakresu transportu, logistyki, produkcji i dystrybucji towarów.

W ostateczności Oliwia Makuch – uczennica klasy 3 Tl/5 Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich zajęła 3. miejsce w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej MWSTiL we Wrocławiu.

Uczennica otrzymała  możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez dwa semestry studiów inżynierskich lub licencjackich na kierunku Logistyka i Transport, bon na sprzęt elektroniczny o wartości 2000 zł,  zestaw dwóch kluczowych podręczników o tematyce logistycznej oraz zestaw gadżetów.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}