W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennica Staszica w gronie 10 najlepszych uczestników Olimpiady Wiedzy o Mediach

22.12.2022

Uczennica Staszica w gronie 10 najlepszych uczestników Olimpiady Wiedzy o Mediach

17 grudnia odbył się wojewódzki finał IX-edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół średnich województwa świętokrzyskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów – w tej grupie znalazła się uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica: Amelia Stępień. Każdy z uczestników miał za zadanie w ciągu godziny rozwiązać test, składający się z 40 pytań, dotyczących funkcjonowania, historii i ewolucji współczesnych mediów. Finał olimpiady odbędzie się w marcu 2023 roku na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego - uczniowie walczyć będą, m.in. o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach.

Nadmienić należy, że do etapu okręgowego w Kielcach zakwalifikowało się aż siedem uczennic z Liceum „Staszica” – i stanowiły one najliczniejszą reprezentację uczniów szkół średnich z województwa świętokrzyskiego. Jury olimpiady wysoko oceniło prace naszych uczennic – czyli esej napisany na jeden z podanych tematów. W tym gronie wyróżniła się Amelia Stępień, która swojej pracy konkursowej nt. Rola mediów w relacjonowaniu tematów trudnych nadała formę filmu dokumentalnego.

Liceum Staszica reprezentowały:
Paulina Stawiarska, Amelia Stępień, Wiktoria Śmigielska (klasa 4 Ap)
Katarzyna Dzioba, Nadia Kamińska, Anna Nowak, Nicole Nowak (klasa 3D)

Amelia Stępień to uczennica klasy 4Ap – dziennikarsko filmowej, która znalazła się w gronie uczniów, dla których współczesne media nie stanowią żadnej tajemnicy. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawował pan Wojciech Szymański.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim finale olimpiady!

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}