W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennica Chreptowicza w gronie ,,złotej dziesiątki" olimpijczyków w Polsce

14.06.2022

Uczennica Chreptowicza w złotej dziesiątce olimpijczyków w Polsce

Gabriela Góźdź, uczennica klasy 3E4 o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym została laureatką szczebla centralnego XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza pokonała ponad 15 tysięcy uczestników z całego kraju i zajęła 2.miejsce w Polsce. Swoim sukcesem zagwarantowała sobie indeks 64 renomowanych uczelni w kraju, w tym indeks na kierunek lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Gabriela Góźdź to jedyna reprezentantka województwa świętokrzyskiego, która znalazła się w gronie najlepszej – „złotej dziesiątki” olimpijczyków w Polsce.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest olimpiadą bardzo wymagającą, ponieważ porusza zagadnienia nie tylko z zakresu biologii, ale także z wielu innych dziedzin: geografii, fizyki, chemii, prawa. Aby móc liczyć na dobry wynik, należy być na bieżąco z wszelkimi nowinkami dotyczącymi ekologii i sozologii. Zakres materiału, jaki trzeba przyswoić w trakcie przygotowań, jest bardzo szeroki, są to kwestie zdecydowanie wykraczające poza szkolny program nauczania. Nie jest łatwo uzyskać tytuł laureata tej olimpiady również ze względu na wieloetapowe eliminacje, które rozpoczynają się już w styczniu. Podczas etapu wojewódzkiego, a także finału ogólnopolskiego, trzeba zmierzyć się zarówno z częścią pisemną, jak i ustną. Części ustne olimpiady są wyjątkowo wymagające, ponieważ brana pod uwagę jest nie tylko wiedza, ale i sposób prezentacji, bogactwo językowe, pewność siebie, elokwencja – trzeba pokazać się z jak najlepszej strony, wzbudzić zainteresowanie jury.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem i wspaniałą przygodą. Myślę, że rozwinęłam się nie tylko w kwestiach dotyczących biologii i ochrony środowiska, ale także zyskałam szereg praktycznych umiejętności, które na pewno zaowocują w moim dorosłym życiu. Przygotowania do olimpiady wymagały dużo czasu i samozaparcia. Konkurencja była naprawdę ogromna, bo do olimpiady zgłosiło się przeszło 15 tysięcy osób, a po ostatnim etapie ze 112 finalistów tytuły laureatów otrzymało tylko dziesięcioro najlepszych – tzw. złota dziesiątka. Bardzo cieszę się, że udało mi się znaleźć w gronie laureatów, ponieważ wiąże się to z otrzymaniem indeksu na 64 uczelnie w Polsce, a także z uzyskaniem 100% z egzaminu maturalnego z biologii na kierunek lekarski w Katowicach – mówi Gabrysia.

Serdecznie gratulujemy Gabrysi tak spektakularnego sukcesu!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}