W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczeń Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z tytułem "Uczeń Roku 2022”

20.06.2022

Plebiscyt „Uczeń roku”, organizowany przez „Gazetę Ostrowiecką” i Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozstrzygnięto już po raz 31.

Uczeń Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego z tytułem "Uczeń Roku 2022”

Podczas uroczystej gali w Ostrowieckim Browarze Kultury nagrodzono 13 uczniów zgłoszonych przez poszczególne szkoły podstawowe z terenu miasta. Wśród wyróżnionych był także Michał Kasprowicz z klasy VIII b Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

Michał Kasprowicz jest osobą sumienną, zaangażowaną społecznie i bardzo dobrze zorganizowaną. Z powodzeniem łączy naukę z uprawianiem sportu, czego dowodem są średnie końcoworoczne powyżej 5,0. Odznacza się dojrzałym podejściem do obowiązków szkolnych, rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Osiąga także wysokie wyniki sportowe. W 2021 roku został powołany do kadry województwa świętokrzyskiego i od tego czasu jest regularnym reprezentantem województwa w piłce nożnej w swojej kategorii wiekowej. W 2020 roku zdobył I miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych, a w 2021 roku I miejsce w biegach długich 1000 m w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz II miejsce w Finale Wojewódzkim w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych na dystansie 1000 m. Jak na sportowca przystało, charakteryzuje go wysoki poziom wiary we własne siły, radość i satysfakcja z pokonywania problemów, zdolność do działania w sytuacjach stresowych. Jest wartościowym młodym człowiekiem, który stanowi wzór dla szkolnej społeczności.

Michałowi podczas gali towarzyszyli jego rodzice, dyrektor szkoły Anna Trojanowska i wicedyrektor ds. dydaktycznych Grażyna Maj.

Nagrody dla ucznia ufundował Zarząd Powiatu Ostrowieckiego. Dodatkowo otrzymał on grafikę, której autorem jest ostrowiecki artysta plastyk Tadeusz Kurek.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}