Powrót

Trzy medale Laury Gil, uczennicy SMS Ostrowiec na Mistrzostwach Polski

14.12.2023

Rewelacyjnie spisali się uczniowie ostrowieckiej szkoły mistrzostwa sportowego, podopieczni trenera Marcina Piwnika, podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich.

Najlepiej popłynęła Laura Gil, na co dzień zawodniczka KS KSZO Ostrowiec, która wywalczyła trzy medale i znalazła się w wąskim gronie 28 multimedalistów mistrzostw. Laura zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, srebrny na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 100m stylem grzbietowym. Była także 5. na dystansie 100m stylem dowolnym.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Franciszek Grzesik (KS KSZO Ostrowiec), który był 4. na 50 m stylem motylkowym, 5. na 50 m stylem dowolnym, 6. na 100m stylem dowolnym i 10. na 100 m stylem motylkowym.

Amelia Kozub (KS KSZO Ostrowiec) zajęła 5. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, 7. miejsce na 200 m stylem grzbietowym i 11. miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Szymon Batugowski (KS KSZO Ostrowiec) był 9. na dystansie 200m stylem motylkowym, 14. na 200 m stylem zmiennym i 15 na 100 m stylem motylkowym.

Tomasz Luśtyk (SKP Delfin Kozienice) uplasował się na 10. miejscu na 100m stylem grzbietowym, na 11. miejscu na 50 m stylem grzbietowym i na 15. miejscu na 200 m stylem grzbietowym.

Valeria Drabyh zajęła 22. miejsce na 200 m stylem zmiennym, 28. miejsce na 200 m stylem dowolnym i 30. miejsce na 400 m stylem dowolnym.

W tym samym czasie w Gliwicach rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których stratowało troje naszych uczniów, pływaków KSZO: Alina Bobrovska, Gabriel Ambroszko i Mikołaj Tobiszewski. Najlepiej zaprezentowała się Alina Bobrovska, która w eliminacjach osiągnęła odpowiednio 2. czas na 200m motylkowym, 4. czas na 100m motylkowym i 7 czas na 50m motylkowym. Gabriel i Mikołaj zajmowali w swoich stratach dalsze pozycje.