W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwa Konwent Zarządców Dróg Powiatowych

27.05.2022

W Krzemionkach trwa XVII Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Świętokrzyskiego.

Konwent Zarządców Dróg Powiatowych

Uczestniczy w nim trzynastu zarządców dróg z całego województwa. Jest to wydarzenie cykliczne, które odbywa się od kilkunastu lat, co roku na terenie innego powiatu, a w tym roku jego organizatorem jest powiat ostrowiecki. Konwent tematyką obejmuje głównie zagadnienia związane z pozyskiwaniem środków finansowych na inwestycje drogowe.

Prelegentami są Sylwia Paździerz, specjalista ds. Projektów Rozwojowych w BGK, Leszek Śmigas, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Robert Książka, manager ds. rozwoju relacji społecznych Zespołu Południe, natomiast prowadzącym jest Krzysztof Tułak, dyrektor Zarządu Dróg w Busku-Zdroju.

Powiat ostrowiecki reprezentują wicestarosta, Andrzej Jabłoński, Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu oraz Romuald Wójcik, kierownik Referatu Zarządzania Drogami.

Jak zaznaczył witając gości, wicestarosta A. Jabłoński, celem nadrzędnym tego spotkania jest, to, abyśmy jeździli po jak najlepszych drogach powiatowych. To spotkanie jest ogniwem, które ma do tego doprowadzać. Mamy nadzieję, że środki z Polskiego Ładu, które mają się pojawić na początku przyszłego tygodnia, faktycznie do nas dotrą. Tak, jak w naszym przypadku dotyczą one tylko inwestycji drogowych – mówił A. Jabłoński.

W programie Konwentu dla uczestników przewidziano także zwiedzanie kompleksu prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach, do którego zachęcał dyrektor Muzeum Andrzej Przychodni.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}