W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Tłumy młodzieży na Salonie Edukacyjnym

17.04.2023

Salon Edukacyjny 2023

W Ostrowieckim Browarze Kultury młodzież szkół powiatu ostrowieckiego zaprezentowała ofertę edukacyjną swoich placówek. W połowie maja  ruszy nabór do szkół, więc to ostatni dzwonek, aby wybrać właściwy kierunek dalszej edukacji. Salon Edukacyjny dedykowany był uczniom ósmych klas wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowieckiego. Spotkanie otworzył Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych wraz z członkiem zarządu powiatu, Agnieszką Rogalińską.

Wspólnie z dyrektorami szkół prowadzonymi przez powiat ostrowiecki został zorganizowany po raz pierwszy Salon Edukacyjny, w którym uczniowie ósmych klas mieli możliwość poznania oferty szkół, zarówno liceów ogólnokształcących, jak i technikum i szkół branżowych. Uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami, dyrektorami placówek , a przede wszystkim z rówieśnikami na temat tego, co się dzieje w szkołach, jak wyglądają zajęcia, jakie są kierunki, jakie dana szkoła realizuje innowacje edukacyjne. W powiecie ostrowieckim jest 1200 uczniów i to jest ostatni tak duży rocznik – mówił naczelnik Mariusz Łata.

Podczas Salonu Edukacyjnego każda ze szkół prezentowała swój dorobek. Nie zabrakło eksperymentów, przejażdżki motocyklem, czy gry w siatkówkę. Na placu OBK odbył się także pokazowy trening bokserski dziewcząt sekcji bokserskiej KSZO pod okiem trenera Damiana Skowrona i prezesa KSZO ds. boksu Łukasza Dybca. W przyszłym roku szkolnym 2023/24 w Zespole Szkół Mistrzostwa rusza licealna pierwsza klasa bokserska.

Przygotowujemy się na otworzenie klasy sportów walki – klasy bokserskiej na bardzo dobrym poziomie i w bardzo dobrej współpracy z prezesem KSZO ds. boksu Łukaszem Dybcem oraz trenerami KSZO. Rada Powiatu Ostrowieckiego pozytywnie oceniła także utworzenie klasy przysposobienia wojskowego w ZSOMS. Obecnie dokumenty są weryfikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W II LO będzie kontynuowana klasa Cybermil, zaś od września uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności na wirtualnej strzelnicy – wylicza naczelnik Mariusz Łata.

Każda z ośmiu szkół średnich przedstawiała swoją ofertę w postaci prezentacji multimedialnej. Szczegółowych informacji można było zasięgnąć na szkolnych stoiskach, które przyciągały tłumy ósmoklasistów, bo dużo na nich się działo. Pierwszy Salon Edukacyjny był przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i być może wpisze się na stałe w życie powiatu ostrowieckiego. A już niebawem każda szkoła powiatowa będzie zapraszać ósmoklasistów na dni otwarte.

Zdjęcia (49)

{"register":{"columns":[]}}