W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

THM Szkołą Demokracji

13.06.2022

THM Szkołą Demokracji

Z początkiem bieżącego roku szkolnego samorząd uczniowski Zespołu Szkół nr 3 przystąpił do ogólnopolskiego programu “Szkoła Demokracji” - projektu realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno–Humanistyczną w Warszawie.

Wzięły w nim udział 72 szkoły z całej Polski.

Jego celem było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej.

Paulina Adamska, Aleksandra Lenart, Agnieszka Kołodziejska (klasa 3 Tl), Wiktoria Szafraniec (3 Tl/5), Weronika Ogórek (klasa 4Tia) oraz Jakub Wasilewski (klasa 3 Tl) stworzyli zespół projektowy Technikum nr 3 i rozpoczęli działania na platformie CEO pod kierunkiem opiekunki SU Katarzyny Pastuszki oraz szkolnej pedagog Elżbiety Włodarczyk.

Udział w ogólnopolskim programie polegał na spełnieniu formalnych wymagań projektowych określonych przez organizatora w regulaminie, angażowaniu się SU w życie szkoły oraz realizacji szkolnych przedsięwzięć, w których uczniowie i uczennice mogli współdecydować o tym, jak funkcjonuje szkoła. Młodzież była zobowiązana umieszczać relacje ze zrealizowanych wyzwań na platformie www.szkolademokracji.ceo.org.pl zgodnie z podanymi terminami w formie pisemnego streszczenia działań wraz z relacją fotograficzną i filmową.

Uczniowie chętnie brali udział w szkoleniach liderskich i sesjach mentoringu.

W skrócie uczniowie THM wykonali następujące działania:

  • wypełnili test kompetencji na początku i na końcu projektu,
  • wzięli udział w inauguracji i warsztatach programowych,
  • brali udział w spotkaniach z mentorką panią Jolantą Podwysocką,
  • zrealizowali pięć wyzwań z proponowanych w projekcie obszarów działania
  • wzięli udział w trzech szkoleniach liderskich: Komunikowanie i informowanie, Młody Lider, Finansowanie.
  • wzięli udział w konferencji zamykającej program.

Dzięki zaangażowaniu i podjęciu tak wielu działań przez zespół projektowy Technikum nr 3 – THM odebrało z dumą Certyfikat Szkoły Demokracji z wyróżnieniem. Certyfikat potwierdza, iż szkoła wspiera samorządność i oddolną aktywność uczniów.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}