W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szpital z umową na nowy tomograf

29.03.2022

W Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim została uroczyście podpisana umowa na dofinansowanie zakupu nowego tomografu oraz przebudowę pomieszczeń z przeznaczeniem na rehabilitację pocovidową.

Szpital z umową na nowy tomograf

Beneficjentami umowy byli: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz dyrektor szpitala Tomasz Kopiec, w asyście starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka,  przewodniczącej Rady Społecznej Szpitala, Danuty Barańskiej, a także zaproszonych gości: senatora Jarosława Rusieckiego, posłów Krzysztofa Lipca i Andrzeja Kryja, wicedyrektora ds. medycznych szpitala dr Adama Karolika, kierownika SOR, Krzysztofa Wielgusa oraz Iwony Serafin, kierownika  Oddziału Fizjoterapii.

Przedmiotem umowy jest dofinansowanie w wysokości blisko 4 miliony złotych, w tym 3,5 miliona na zakup tomografu oraz 450 tysięcy na uruchomienie rehabilitacji i przebudowę pomieszczeń, które zostało pozyskane z rezerwy budżetu państwa. Gospodarze spotkania dziękowali obecnym parlamentarzystom za wsparcie w pozyskaniu dodatkowych funduszy

Serdecznie dziękuję zaproszonym gościom, parlamentarzystom, za  zaangażowanie i za dostrzeżenie tego naszego, sygnalizowanego od kilku miesięcy problemu z diagnostyką obrazową i możliwością świadczeń rehabilitacji covidowej dla pacjentów, którzy ucierpieli na skutek choroby. Staraliśmy się przez cały okres covidu, a w ostatnim czasie ze wzmożoną siłą, nie zamykając żadnego oddziału włączyć się w walkę z chorobą. I cieszymy się, że w związku z tym dostrzeżono nasze starania i włączenie się parlamentarzystów oraz pana wojewody spowodowało, że w końcu upragnione urządzenie, niezbędne dla diagnozowania pacjentów trafi do naszego szpitala – mówił dyrektor Tomasz Kopiec.  

Serdecznie dziękuję za tę pomoc, którą uzyskał szpital. Ten szpital sobie na to zasłużył swoją pracą. Potrzeby są olbrzymie i bardzo się cieszę, że ten wyeksploatowany 12-letni tomograf zostanie zastąpiony nowoczesnym sprzętem, a pacjenci będą mieć fizjoterapię i rehabilitację covidową w nowych pomieszczeniach. W ubiegłym roku także dzięki wsparciu  pozyskaliśmy środki z rezerwy budżetowej, za które zakupiliśmy szereg urządzeń tak bardzo potrzebnych w tym szpitalu. Już niebawem, za około 1,5 miesiąca będziemy państwa zapraszać na otwarcie lądowiska, gdyż jest ono już prawie gotowe – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski zwrócił uwagę na duże obciążenie ostrowieckiego SOR-u przez pacjentów nie tylko z naszego województwa.

Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo dobrze wpisał się w opiekę jeśli chodzi o covid. Nie była to placówka, która była wiodącą,  jeśli chodzi o zwalczanie covidu, ale na pewno była wiodąca jeśli chodzi o ilość przyjęć pacjentów. Tak naprawdę mnie to zastanowiło, jak zrobiliśmy analizę, który ze szpitalnych SOR–ów najwięcej przyjmuje pacjentów. Okazało się, że nie jest to szpital wojewódzki, jak przypuszczaliśmy, ale rzeczywiście szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Stąd szpital ten potrzebuje dofinansowania i mogłem przy wsparciu parlamentarzystów przedstawić ten problem w ministerstwie zdrowia, aby pieniądze z tzw. rezerwy covidowej poszły między innymi na tę inwestycję - mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Nowe inwestycje podniosą jakość świadczonych usług medycznych i komfort pacjentów, o czym mówili Danuta Barańska, przewodnicząca Rady Społecznej szpitala oraz kierownicy Oddziałów SOR-u – Krzysztof Wielgus i Fizjoterapii – Iwona Serafin.

Jako lekarz rozumiem problemy ostrowieckiego szpitala, gdyż wozimy pacjentów na dyżury  SOR i jesteśmy drugim po województwie SOR-em najbardziej obciążonym, stąd nowy tomograf będzie dużą ulgą dla pacjentów, dlatego że niesprawny tomograf powodował, że istniała konieczność wożenia pacjentów na badania do innych ośrodków. Wydłużało to czas diagnostyki , co powodowało większy stres u pacjentów. W tym momencie będziemy bardziej usprawnieni i będzie to duże ułatwienie dla nas wszystkich - mówi Danuta Barańska.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie zaproszonym, gościom przez dyrekcję szpitala pamiątkowych podziękowań za dotychczasową współpracę.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}