W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoły przed pierwszym dzwonkiem

24.08.2022

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, już za kilkanaście dni w szkołach powiatu ostrowieckiego rozpocznie się nauka.

Szkoły przed pierwszym dzwonkiem

Do tego czasu zakończą się prace remontowe i porządkowe. W tym roku zarząd powiatu ostrowieckiego przeznaczył środki na pięć zadań modernizacyjnych o łącznej wartości 644 583,61 zł oraz opracowanie dokumentacji projektowej o wartości 74 000,00 zł na kolejne dwa zadania.

Zakończył się już został remont pracowni lingwistycznej w Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. J. Chreptowicza. Obejmował on wymianę istniejącej posadzki z deszczułek na wykładzinę klejoną, uzupełnienie istniejących tynków, wykonanie nowych powłok malarskich i wymianę drzwi wejściowych do pracowni, a także kompleksową wymianę instalacji elektrycznej i wykonanie oddzielnej sieci internetowej. Obecnie w pracowni trwają prace porządkowe. Wartość tego zadania to 91 389,00 zł.

Zakończyły się prace nad zadaszeniem wejścia głównego do budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Remont obejmował oczyszczenie i zabezpieczenie stalowej konstrukcji oraz naniesienie powłoki malarskiej. Zamontowano pokrycie z poliwęglanu oraz wymieniono rynny i rury spustowe. Wartość całego zadania to 36 408,00 zł.

W budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. M. Kopernika trwają roboty budowlane polegające na demontażu obróbek blacharskich, miejscowej naprawie uszkodzonego pokrycia z papy, wykonaniu pokrycia z papy termozgrzewalnej wraz z montażem nowych obróbek blacharskich oraz remoncie kominów wraz z montażem nasad wentylacyjnych. Wartość tego zadania to 72 000,57 zł.

Sukcesywnie w szkołach powiatu ostrowieckiego realizowane są zadania z zakresu wymiany podłóg, które w tym roku objęły trzy placówki. Remont posadzek i pomieszczeń administracyjnych trwa w Zespole Szkól Nr 3. Łączna wartość zadania to 110 000,00 zł. Wymiana podłogi i korytarza parteru wykonywana jest również w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wartość prac to 148 830,00 zł. Kolejne zadanie z zakresu wymiany posadzek realizowane jest na II piętrze budynku Internatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Tu wartość zadania wynosi 112 914,00 zł. Wszystkie prace polegają na wymianie istniejących posadzek na wykładziny klejone PCV.

Jak podkreśla starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, powiat sukcesywnie podejmuje działania w celu poprawy infrastruktury edukacyjnej, choć potrzeby w tym zakresie są nadal duże. W wielu placówkach modernizacje nie były przeprowadzane od dekad, co spowodowało niemałe zaniedbania.

Z każdym rokiem staramy się modernizować infrastrukturę szkół powiatowych i wprowadzać w nich standard XXI, aby młodzież miała jak najlepsze warunki pracy. W tym zakresie mamy jeszcze dużo do zrobienia, ale mam nadzieję, że już te efekty są widoczne - mówi M. Dębniak starosta ostrowiecki.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}